Atrakcje Turystyczne

Plaża w Wiciu

Plaża w Wiciu to największa atrakcja turystyczna miejscowości. Plaża jest piaszczysta, miejscami tylko znajdziemy nieduże kamyki, dojście na plaże jest łagodne - wiedzie przerwą między wydmami. więcej »

Lokalne imprezy, jarmarki

W okresie letnim w Wiciu odbywa się wiele imprez plenerowych. Organizowane są jarmarki na których wystawiają się miejscowi gospodarze i rękodzielnicy. We współpracy z gminą w Wicie organizowane są przeglądy muzyki folkowej i imprezy sportowe. więcej »

76-150 Wicie, ul. Leśna

Zewnętrzna siłownia

Przy ul. Plażowej, w pobliżu głównego wejścia na plaże, w cieniu drzew, znajduje się siłownia zewnętrzna w Wiciu. Są to cztery podwójne urządzenia do ćwiczeń. więcej »

Wicie, ul. Plażowa

Miejski plac zabaw

Wszystkie dzieci zapraszamy na skrzyżowanie ulic - Plażowej i Morskiej w Wiciu, gdzie znajduje się miejski plac zabaw. Jest on położony w centrum miejscowości (przy wejściu na plaże) więcej »

Wicie ul. Morska - Plażowa

Jezioro Kopań

Na południe od wioski Wicie leży przybrzeżne Jezioro Kopań. Jak większość przybrzeżnych jezior i Jezioro Kopań jest stosunkowo płytkie - panują tu dobre warunki żeglarskie, za co kochają jezioro windsurferzy i żeglarze. Jezioro Kopań to także duża atrakcja dla wędkarzy. więcej »

Szlak Wiatraków

Szlak wiatraków to ciekawa, ponad dziesięciokilometrowa trasa idealna na piesze i rowerowe wyprawy. Szlak jest oznaczony kolorem zielonym, i pomimo kilku trudniejszych odcinków jest on trasą łatwą. Ścieżka przebiega od Wicia, przez Kopań i Cisowo do Darłówka. więcej »

Szlak Zabytków Średniowiecza

Szlak Zabytków Średniowiecza to nie lada gratka dla fanów historii. Trasa obejmuje 11 miejscowości, a jej łączna długość wynosi ponad sto kilometrów. Ścieżka przebiega między innymi przez Darłowo, Dąbki i Cisowo. Po drodze podziwiać można podziwiać dobrze zachowane budowle oraz kościoły. więcej »

Szlak rowerowy R10

Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10, zwany również Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim. Nazwa pochodzi od Ligi Hanzeatyckiej, zwanej również Hanzą. Był to związek miast handlowych z czasów późnego średniowiecza i renesansu. więcej »

Atrakcje Jarosławca

Wicie to cicha, spokojna, nadmorska miejscowość turystyczna. Jeśli zapragniemy typowych, nadmorskich atrakcji warto wybrać się do sąsiedniego Jarosławca (to tylko kilka km) - gwarnego i wesołego letniska. W Jarosławcu na turystów czeka np duży Aquapark Panorama Morska, latarnia morska oraz wiele obiektów gastronomicznych. więcej »

Rejsy wycieczkowe

Darłówko, ul. Wschodnia

Jarosławiec

Jarosławiec to urlopowa wieś na środkowym pobrzeżu naszego morza, na klifowym jego brzegu, między lasami, niedaleko dwóch jezior Kopań i Wicko. więcej »

Kopań

Atrakcją Kopania jest także inny zbiornik wodny - spore jezioro przybrzeżne noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż brzeg Bałtyku - mniej więcej 0,5-1 km na wschód od wsi. więcej »

Darłówko

Do jednych z największych ciekawostek Darłówka zaliczają się port oraz latarnia. Port ma trzy kilometry długości i wybudowano go przy rzece Wieprzy, niedaleko jej ujścia do Morza Bałtyckiego. więcej »

Bobolin

Bobolin posiada także dostęp do plaży. Od głównej drogi biegnącej poprzez Bobolin, łączącej Dąbki z Darłowem, do morza jest ok kilometra. więcej »