Darłówko - Jakie są ciekawostki tego miejsca? Co warto zwiedzić? Co można tu robić? Jaka jest tu plaża?

Darłówko – przymorska część zabytkowego, pięknego i pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – zlokalizowana jest koło ujścia Wieprzy do Bałtyku. Dogodne położenie niedaleko morza, oddziaływający zdrowotnie z racji znacznej wilgotności i zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji a także przeróżna baza noclegowa i gastronomiczna Darłówka sprawiają, iż do bardzo dawna przyjeżdżają w tę okolicę na wakacje tłumy turystów z kraju oraz zagranicy.

Urlopowiczów wita tu śliczna plaża – a tak naprawdę dwie, bowiem tutejsza plaża podzielona jest na wschodnią oraz zachodnią poprzez uchodzącą tutaj w Morze Bałtyckie rzeczkę. Plaża wschodnia miejscami jest odgrodzona od fal Bałtyku większymi kamykami, ale rozmieszczano na niej pole do gry w siatkówkę plażową i atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, trampolinę itp. Plaża zachodnia bardziej jest o wiele większa a także piaszczysta, nie ma także kamieni charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej można wypożyczyć sprzęt wodny, bądź skorzystać z propozycji morskich atrakcji.

Niedaleko plaży znajdują się liczne ośrodki wczasowe, pensjonaty i inne obiekty oferujące noclegi w Darłówku. Przeważnie są one trochę droższe od tych znajdujących się w centrum Darłowa, jednakże nie jest to regułą. Cena noclegów zależy również od typu noclegu oraz wyposażenia apartamentu, pokoju bądź domku.

Do jednych z największych ciekawostek Darłówka zaliczają się port oraz latarnia. Port ma trzy kilometry długości i wybudowano go przy rzece Wieprzy, niedaleko jej ujścia do Morza Bałtyckiego. Port, przede wszystkim rybacki, sprawuje prócz tego role turystyczne a także przeładunkowe – cumują tutaj statki wycieczkowe. Stanowi też cel wielu spacerów wczasowiczów. Niedaleko wejścia do portu jest zlokalizowana aktywna latarnia morska – to wybudowany z cegły budynek z 22-metrową wieżą. Latarnię morską postawiono w XIX wieku i można ją zwiedzać od czerwca do września włącznie.

Ciekawostką miejscowości jest niewątpliwie most zbudowany na rzece Wieprzy, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to wyjątkowy w Polsce most rozsuwany.

Entuzjastów militariów oraz pojazdów militarnych powinien zainteresować fakt, iż w miejscowości tej rokrocznie, w ostatni tydzień czerwca, organizowany jest Zlot Wojskowych Pojazdów.

W samym Darłowie z kolei, znajduje się dużo dobrze ocalonych zabytków. Między nimi są pamiętające wieki średnie kościoły oraz znana Kamienna Brama. W centrum miasta i na jego brzegach przygotowano również rozmaitą bazę noclegową. Na skutek niewielkiego oddalenia od morza, noclegi w Darłowie - w południowym jego fragmencie a także w centrum Darłowa - są z reguły tańsze oraz stanowią doskonałą opcję dla turystów planujących wakacje w wersji ekonomicznej.

Bogatą bazę noclegową Darłówka i okolicy (ponad 200 prezentacji obiektów noclegowych) znajdą Państwo tutaj --> noclegi w Darłówku

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wicie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0