Cisowo - Jaka jest historia miejsca? Co można tu zobaczyć? Jaka jest plaża? Co zwiedzać?

W pewnej odległości od brzegu morza (około 2 km), nieopodal Darłowa i jeziora Kopań, na wzniesieniu leży wieś Cisowo. Przez wiele stuleci Cisowo było wsią rolną. Dzisiaj Cisowo to również miejscowość urlopowa, nastawiona głównie na agroturystykę.

Cisowo jest znane z umiejscowionej we wsi elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu i występujące w tej okolicy warunki atmosferyczne działa tu jeden z największych w naszym kraju zespół elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przebiegający przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest zwany Szlakiem Wiatraków. Drugi, dużo dłuższy (ponad 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza - prowadzi przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Dąbki, Słowino, Stary Jarosław). Na jego trasie ujrzymy średniowieczne zabytki: kościoły, zamki, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Po drodze można zobaczyć również cisowski, zbudowany z cegły, pochodzący z XIV stulecia gotycki kościół.

Aby trafić na plażę, trzeba pokonać ok dwa kilometry. Cisowo oferuje też pobliże jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować czy zwiedzać ją na rowerze.

Jeżeli zatem, ktoś poszukuje spokojnego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego gwaru i hałasu, a jednocześnie chce dysponować zapleczem w postaci sporego ośrodka wakacyjnego z typowymi wakacyjnymi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie znakomitym wyborem. Wprawdzie, nie ma w tym miejscu hoteli, bowiem noclegi w Cisowie to głównie agroturystyka oraz domki wakacyjne.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wicie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0