Kopań - Co jest atutem tego miejsca? Dlaczego warto tu odpocząć?

  • location_on Wicie, ul. undefined

Kopań to mała wioska nadmorska, zlokalizowana mniej więcej 3 kilometry w kierunku wschodnim od Darłowa, na wzniesieniu - od którego pochodzi słowiańska nazwa osady oznaczająca wzniesienie. Z osady roztacza się ładna panorama morza i okolicy. Kopań dawniej był wioską typowo rolniczą, teraz żywiołowo rozwija się w nim turystyka – budowane są tu pensjonaty, domy gościnne, domki letniskowe a także inne obiekty letniskowe oferujące noclegi w Kopaniu. Wśród nowych obiektów noclegowych można dostrzec zajmujące przykłady zagród rolniczych z XIX, a nawet XVIII wieku.

Kopań jest nieco oddalony od brzegu morskiego – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest ok. 1,5 kilometra. Aczkolwiek odległość tą można wygodnie przejechać rowerem albo przejść pieszo – spokój, cisza, śliczna, bogata natura i świeże powietrze sprawiają iż taka dwudziestominutowa wędrówka jest wielką przyjemnością, głównie dlatego że zwieńczeniem jest szerokie, wygodne i piaszczyste zejście na piękną plażę. Plaża w w tej miejscowości letniskowej nie jest zbyt rozległa, ale z kolei piaszczysta, czysta i nieprzepełniona nawet latem!

Atrakcją Kopania jest także inny zbiornik wodny – spore jezioro przybrzeżne noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż brzeg Bałtyku – mniej więcej 0,5-1 km na wschód od wsi. Jezioro upodobali sobie przede wszystkim wędkarze (żyje tu sporo gatunków ryb) i amatorzy sportów wodnych. Latem pływa po nim dużo żaglówek, kajaków oraz innych jednostek wodnych.

Jednym z atutów Kopania jest przeważająca w tym miejscu spokój i cisza – wcale nie przypomina on hałaśliwych kurortów nadmorskich. Sympatycy letnich ciekawostek mogą natomiast zastać je w ościennym Darłowie.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wicie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0